Menu
Sepetim

İade, İptal, Değişiklik

Ürünleriniz kargoya teslim edilmeden önce Siparişlerim bölümünden iptal seçeneği ile iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ürünleriniz size ulaştıktan sonraki 7 gün içerisinde ise ürün iadesini gerçekleştirebilirsiniz.

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapılan iadelerde iade süresi 30 gündür.  Yanlış gönderilen ürünler için iade süresi ise 2 gündür.

İadelerde orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Lütfen iadelerinizi ürünlerin orijinal kutusuyla birlikte farklı bir koliye koyarak gönderimini sağlayınız. İadelerde gönderilen ürünlerin kutusuz ve korumasız gönderilmesi durumunda kargo ürünün orijinal kutusunun üzerine etiketler yapıştırmaktadır ve orijinal kutu deforme olmaktadır bu şekilde gelen kargolar iade alınamamaktadır

Tüm ürünler kargoya teslim edilmeden önce özenle farklı bir koliye konularak gönderilmektedir. Ürünleriniz koliye konulurken kamera ile kayıt altına alınmaktadır. Kargoda oluşabilecek sorunlar ile ilgili kargo görevlisinin yanında kolinizi açınız. Bir hasar durumunda kargo tespit tutanağı tutturulmasını sağlayınız ve ürünleri teslim almayarak iadesini isteyiniz. Hasar Tespit tutanağı altında iade ettiğiniz ürünlerin yenisi ücretsiz olarak tarafınıza tekrar gönderilecektir.  “Kargo Tespit Tutanağı” olmadan teslim alınan ürünlerdeki hasardan/deformasyondan pazarindan.com sorumlu değildir.

İade tutarınız, ürünlerin bize ulaştığı andan itibaren iade şartlarına göre kontrol edilerek kredi kartınıza ya da hesabınıza havale yolu ile aktarılmaktadır. Aktarım işlemi bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Siparişinizde hediye kodu kullanılmış ise iade işlemi sırasında tekrar hesabınıza tanımlanacaktır.

İade sürecini başlatmak için Ürün iadelerim” bölümündeki iade formunu doldurunuz. Formunuz incelenerek size hemen geri dönüş yapılacaktır.

Hijyenik olarak kullanılan ürünlerin (Emzirme ürünleri, Beslenme Ürünleri, Sağlık Ürünleri, Kozmetik Ürünler, Hijyen Ürünleri vs.) T.C. Sağlık Bakanlığı' nın hijyenik ürün yönetmeliğine göre ayıplı ürün olmadığı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade veya değişim imkanı bulunmamaktadır.

Stoklarla sınırlı olan ürünlerde değişim yapılamamaktadır.

Ürünleriniz kargoya verilmeden önce stok durumuna göre beden, renk ve numara değişikliği yapılabilmektedir.